Chamonix je typické městečko v srdci Alp, jehož historie je pevně spjata s lyžováním. Je spojením tradice a modernosti alpského údoli, které je na jižní straně ohraničeno nejvyšším vrcholem západní Evropy Mont Blanc (4810 m n. m.) a na severu masivem Aiguilles Rouges.

V roce 1924 se zde konaly zimní olympijské hry. Dnes se v Chamonix vyžívají především vyznavači freeridu a ti, co rádi obdivují výšky a neskutečné pohledy na Mont Blanc z jeho bezprostřední blízkosti.

Chamonix je také symbolem pro francouszkou smetánku, která jej navštěvuje stejně hojně, jako ta česká “Špindl”. Prostě, kdo z francouzů nejezdí do Chamonix, jako by nebyl…

Na dosah Mont Blancu

Městečko Chamonix leží ve východní Francii jen pár kilometrů od hranic se Švýcarskem a Itálií. První zmínky o osadě v údolí sevřeného masivem Mont Blancu jsou téměř tisíc let staré, nejsou ale nikterak chvályhodné. Šlo o nuznou obec bez budoucnosti… Až zhruba před sto lety přišel s rozkvětem horské turistiky zlom.

Dnes tu žije asi 9 tisíc obyvatel, další desetitisíce jich sem ovšem každoročně míří za dovolenou. Chamonix je vyhledávaným cílem ze tří důvodů: díky úžasné poloze v úpatí nejslavnější hory Evropy, pro své historické centrům plné luxusních hotelů, obchůdků a restaurací a také jako ráj sportovců všeho druhu.

Vallée Blanche

Naprosto vyjímečný zážitek čeká ty zkušenejší z vás při sjezdu více jak 20-ti kilometrovým údolím Vallée Blanche. Tento sjezd s převýšením 2800 metrů je doporučován jen s horským vůdcem a je určen opravdu zkušeným lyžařům. Jedná se o nejslavnější sjezd Alp a jeden z nejdelších na světě! Zažijete při něm opravdu kouzelné výhledy na úpatí Mont Blancu.

chamonix
Photo by Martin Jernberg on Unsplash

Aiguille du Midi

Vrcholek téhle hory vám nabídne opravdu úžasný zážitek s výhledem na celé Alpy. Jedná se bezesporu o největší turistickou atrakci francouzkých Alp. Až nahoru, do výšky 3777 m n.m., vás přímo z centra Chamonix vyveze asi za půl hodiny kabinková lanovka s přestupem v 2317 m. Zdejší lanovka je ještě něčím významná – překonává největší převýšení na světě, více jak 2800 metrů.

Aiguille du Midi, Photo by Krzysztof Kowalik on Unsplash

Ubytování v Chamonix

Toto městečko není destinace zrovna pro skrblíky. Ubytovat se můžete přímo zde v luxusních apartmánech a hotelech. Podívejte se do naší interaktivní mapy a vyberte si ubytování podle vlastních preferencí.

Booking.com

Boutique Hotel Le Morgane****

REZERVACE ZDE

Heliopic Hotel & Spa ****

REZERVACE ZDE

Jednodenní výlet ze Ženevy za 1 551 Kč

Jednou z možností, jak se do oblasti podívat je jednodenní výlet ze Ženevy (asi 80 km) pohodlným autobusem a můžete si přikoupit i lanovku na Aiguille du Midi a projet se horským vlakem k ledovému moři. V nabídce je i varianta all inclusive s obědem v Chamonixu.

Zajistěte si předem vstupenky na největší atrakce ve Florencii. Vše online, okamžité potvrzení, bez čekání ve frontě a u vybraných aktivit i možnost zrušení zdarma.

LETENKY DO ŽENEVY OD 2 043 KČ ZDE

O lyžařském středisku Chamonix-Mont-Blanc se říká, že by ho alespoň jednou za život měl navštívit každý lyžař. No, možná by bylo lepší uvést, že tahle francouzská chlouba by neměla uniknout žádnému z nadšených cestovatelských dobrodruhů. Lyže, nelyže…

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Transfer z letiště

Letenky