Mezi nejoblíbenější výletní cíle rodin s dětmi bezpochyby patří zábavní parky. Nechte se inspirovat nejzajímavějšími parky v Německu.

Ať už hledáte dobrodružnou dovolenou se spoustou zábavy, nebo jen potřebujete vypnout od každodenního shonu a zároveň nějak zabavit své ratolesti, více než stovka zábavních i tématických parků na území Německa se vám postará o nezapomenutelné zážitky.

LEGOLAND Deutschland

U městečka Günzburg byl v roce 2002 otevřen LEGOLAND Deutschland. Tématický park, stylově vycházející ze stavebnice Lega, je vhodný pro děti již od čtyř let, ale na své si zde přijdou všechny věkové kategorie – včetně dospělých.

Dominantou německého Legolandu je Miniland, který sestává z 55 miliónů Lego kostek. Z významných měst a míst v Evropě se těšte například na parlament v Berlíně, přístav v Hamburku, nechybí pohádkový zámek Neuschwanstein, mnichovské letiště a fotbalový stadion Allianz aréna – největší stavba z Lego kostek. Čilý ruch plovoucích lodí, pohybujících se mlýnů i pracujících jeřábů panující mezi stavbami je pomyslnou třešničkou na dortu, která unikátnímu světu miniatur dodává na životě.

Budete-li chtít svůj pobyt prodloužit, přenocujte v Legoland vesničce hned vedle parku.

 • otevírací doba: 6. duben – 3. listopad; 10:00 – 18:00 (delší otevírací doby o víkendech, svátcích a prázdninách)
 • základní vstupné: děti do 11 let 43,50 €; dospělí 49,50 €
 • www.legoland.de/cs

Ubytování v Günzburgu a okolí ZDE

Heide Park Resort

Najdete tu největší evropskou horskou dráhou postavenou ze dřeva – Colossos má výšku 60 metrů a rychlost jízdy dosahuje až 120 km/h. Divoká horská dráha Krake je zase prvním německým Dive Coasterem, který dopřeje patřičnou dávku adrenalinu. Jízda začíná děsivě svislou, téměř kolmou stěnou, a to ještě nevíte, že poletíte rychlostí až 103 km/h! Na Screamu – nejvyšším Gyro-Trop-Toweru na světě, padáte volným pádem z výšky 71 metrů a rychlostí kolem 100 km/hod.

Ubytovat se můžete v pestrobarevných dřevěných domcích Holiday Campu a dobrodruzi se do nového dne probudí mezi piráty v hotelu Port Royal.

Výlet do Heide parku ideálně nakombinujte s návštěvou blízkého Safariparku Serengeti v Hodenhagenu, kde můžete potkat lví smečky, stáda afrických antilop, buvoly, žirafy, tygry, pštrosy, opice i slony a nosorožce tuponosé.

 • otevírací doba: 6. duben – 3. listopad; 10:00 – 18:00 (delší otevírací doby o víkendech, svátcích a prázdninách)
 • základní vstupné: děti do 11 let 39,00 €; dospělí 49,00 €
 • www.heide-park.de/en

Ubytování v Soltau a okolí ZDE

Europa Park

Jako jeden z mála zábavních parků je Europa Park ležící v bádenském Rustu otevřen i přes zimu. Kromě toho je to také vůbec největší zábavní park v Německu, a tak jsou jednotlivé tematické oblasti Evropy, přičemž každá má charakteristickou architekturu, gastronomii a kulturu, prošpikovány více než stovkou atrakcí a akcí.

Na své si přijdou menší návštěvníci i milovníci adrenalinu. Nedávno otevřené Voletarium se právem zařadilo mezi TOP atrakce – sen o létání se zde stává skutečností. Horská dráha Silver Star kombinuje výšku 73 metrů a rychlost až 130 km/hod, a to už je pořádná dávka vzrušení. Blue Fire Megacoaster vás za 2,5 s vystřelí z 0 na 100 km/h do výšky 40 metrů.

Pokud se rozhodnete zůstat o den déle, vyberte si jeden z pěti zážitkových hotelů.

 • otevírací doba: letní sezóna: 6. duben – 3. listopad; 09:00 – 18:00 // zimní sezóna: 23. listopadu 2019 – 06. ledna 2020 a 11. ledna 2020 – 12. ledna 2020; 11:00 – 19:00 (24. a 25. prosince 2019 – zavřeno)
 • základní vstupné: děti do 11 let 44,50 €; dospělí 52,00 €
 • www.europapark.de/en

Ubytování v Rustu a okolí ZDE

Phantasialand

Phantasialand leží v Brühl, asi 20 kilometrů od Kolína nad Rýnem. V Brühlu za návštěvu stojí rokokové zámky Augustusburg a Falkenlust z počátku 18. století zapsané na seznamu UNESCO. Pokud máte více času, navštivte kolínskou ZOO, která v Německu patří k nejstarším a největším svého druhu.

Park je rozdělen do šesti tematických oblastí a otevřen je i přes zimu. Adrenalin zaručeně zažijete na atrakcích jako je zavěšená horská dráha Black Mamba, kdy se řítíte rychlostí 80 km/hod mezi skalami, pod zemí a ještě hlavou dolů. Na otáčející se lavici Talocan na vás budou šlehat plameny a Mystery Castle nabídne volný pád ve tmě. Ochlazení hledejte na Chiapas a River Quest.

Hotel Ling Bao je postaven podle starověké filozofie Feng Shui a skvěle si tu odpočinete. V africkém hotelu Matamba si zase užijete dobrodružství tohoto fascinujícího kontinentu.

 • otevírací doba: letní sezóna: 1. dubna – 3. listopadu // zimní sezona: 22. listopadu 2019 – 19. ledna 2020
 • základní vstupné: děti 4–11 let 41,50 €; dospělí 51,50 €
 • www.phantasialand.de/en

Ubytování v Brühlu a okolí ZDE

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Vstupenky a výlety

Transfer z letiště

Letenky