Skočit na laně z lanovky, proplavat kaňonem, projít se po ledovci, letět na paraglidu… Zapomeňte na nudné focení památek a povalování na pláži. Je na čase postavit se výzvám, zkoušet nové věci a užít si dovolenou na maximum. Dobrá zpráva je, že kvůli tomu nemusíte procestovat půl světa.

To, co řada lidí nestihne za celý život, vy můžete zvládnout během několika dnů ve švýcarském Interlakenu. A je vcelku jedno, jestli tam vyrazíte v létě, nebo v zimě. Tahle „továrna na zážitky“ funguje celoročně.

Kudy se vydat? Na mapě Interlaken najdete asi 800 km jihozápadně od Prahy, v bernské oblasti Alp v samém srdci Švýcarska. Z Rozvadova se sem nejlépe dostanete přes Norimberk, Stuttgart a Curych. Nabízíme také letenku do Curychu a výlet s transferem, včetně jízdenky na horský vlak.

Díky své poloze v nížině mezi dvěma rozlehlými jezery, a zároveň na dohled od slavných čtyřtisícovek Eiger a Jungfrau, nabízí okolí tohoto nevelkého městečka nejširší možné spektrum venkovních aktivit. Je jen na vás, co všechno se rozhodnete vyzkoušet a kolik adrenalinu si pustíte do žil. Možnosti jsou takřka neomezené.

Mekka paraglidingu

Jestli je Interlaken něčím skutečně světově proslulý, pak je to paragliding. Barevná křídla padáků se na centrální plochu uprostřed města při hezkém počasí snášejí takřka nepřetržitě. A není divu: okolní kopce jsou pro vzletové rozběhy jako stvořené. A ten pocit, když se jako pták vznášíte nad dvěma zelenomodrými jezery orámovanými hradbou hor, kterým vévodí majestátní Jungfrau? Slovy jen těžko popsatelný. Pokud jste tandemový let ještě nezkusili, jen těžko byste pro svou premiéru hledali lepší místo.

Jump z vrtulníku

Užijte si vyhlídkový let vrtulníkem až na vrchol slavné hory Eiger s přistáním v Grindelwaldu. Vyskočíte s instruktorem z helikoptéry ve výšce 15 000 stop a užíváte výhledy na alpské vrcholky.

Vaše rodina vše může sledovat z helikoptéry nebo na zemi.

Tandemový paragliding v Interlakenu

Podívejte se na slavnou oblast Interlakenu shora tandemovým letem se zkušeným instruktorem.

Aktivita zahrnuje:

 • Paragliding
 • Kvalifikovaný pilot
 • Turistické boty
 • Zařízení
 • Doprava
 • Vyzvednutí hotelu v Interlakenu

Hory lanovkou

Jestliže byste přeci jen raději zůstali nohama na zemi, ale výhled z ptačí perspektivy si nechcete nechat ujít, vydejte se na vyhlídkovou plošinu Harder Kulm, která ve výšce 1322 m.n.m. vybíhá ze skalního masivu do prostoru nad jezery. Přímo z Interlakenu vás tam za pouhých 10 minut vyveze pozemní lanovka.

Jízdenku si můžete pořídit zde

Jízda lanovkou na vrchol těžší Kulm. Užijte si nádherný výhled na Interlaken, Eiger, Monch a Jungfrau. Podívejte se na živé představení švýcarské lidové hudby.

Aktivita zahrnuje:

 • Jízdenka na okružní jízdu do Harder Kulm a zpět do Interlakenu
 • Návštěva mostu dvou jezer
 • Lidová hudba a folklór ve večerních hodinách (do 27. října)

Vláčkem na vrchol Evropy

Když už jsme u výletů do hor, proč se nepodívat přímo k Jungfrau? Zvlášť když to jde maximálně pohodlně – vlakem. Návštěva nejvýše položené železniční stanice v Evropě ve výšce 3454 m.n.m., zvané Jungfraujoch nebo též „Top of Europe“, je prakticky povinnost. Vlak sem tunelem vyhloubeným uvnitř hor Eiger a Mnich jezdí už neuvěřitelných 105 let.

Jungfraujoch: Zpáteční cesta na vrchol Evropy vlakem

Nastoupíte v Jungfraujochu, evropské železniční stanici s nejvyšší nadmořskou výškou, 3 454 metrů nad mořem.

Zakoupený poukaz si můžete vyměnit za lístek na vlakových stanicích Interlaken Ost, Jungfraujoch nebo Lauterbrunnen. Vlak odjíždí každých 30 minut a čas odjezdu je volitelný.

Výlet z Curychu na Jungfraujoch

Pokud přiletíte do Curychu, máme pro vás balíček celodenního výletu s transferem luxusním autobusem a zpáteční jízdenkou na vlak.

Z Curychu: Jednodenní výlet do Jungfraujoch

Vydejte se na vrchol Evropy na scénické turné do Jungfraujoch ve švýcarských Alpách. Z Curychu je k dispozici autobusová doprava, která nabízí panoramatické výhledy na hory zasněžené vrcholky hor, nejdelší ledovec Evropy, pěkné vesničky a další.

Itinerář:

 • Zurich
 • Lucerne (break)
 • Interlaken (sightseeing)
 • Grindelwald
 • Kleine Scheidegg (photo stop)
 • Jungfraujoch
 • Kleine Scheidegg
 • Lauterbrunnen
 • Zurich

Letenka do Curychu ZDE

Interlaken

Podívejte se na ubytování v Interlakenu

Booking.com

Do vyhledávacího pole můžete zadat město a datumy dle vlastní volby. Děkujeme, že si rezervujete ubytování přes náš portál.

Tipy na luxusní ubytování

Carlton-Europe Vintage Adults Hotel ****
Luxury Top Floor Apartment with Wellness  *****


Victoria Jungfrau Grand Hotel & Spa ****
Apartment Rugenpark 10 – GriwaRent AG *****

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Vstupenky a výlety

Transfer z letiště

Letenky