Chcete prožít skvělou dovolenou na českém venkově? Krásná příroda, hospodářství a domácí výrobky, jízdy na koních, milí lidé a hlavně úžasná pohoda a klid! Podívejte se na několik tipů, kde se nudit rozhodně nebudete.

Venkovská turistika, pobyty na rodinných farmách a agroturistika lákají stále více turistů. Užijte si romantiku venkova i během zimních víkendů!

Zážitek zaručený pro všechny 🙂

Statek Samsara

Klepačov 236, Blansko, 678 01, Česká republika 

Penzion je umístěn v bezprostřední blízkosti jedné z nejkrásnějších oblastí naší přírody – v Moravském krasu. Toto místo si jako jedno z mála dokázalo zachovat panenský ráz, který vás okouzlí. Je to ideální startovní bod pro vaše pěší i cyklo výlety.

Součástí Samsary je i nové wellness centrum s příjemnou intimní atmosférou. Dopřát si můžete saunu, pro otužilé včetně ochlazení ledovou vodou z vědra, páru, vířivku a širokou nabídku masáží. Za příznivého počasí si můžete lehnout i na terase na lehátka a odpočívat na čerstvém vzduchu. Večer poté zakončete večeří u krbu nebo na terase se zapadajícím sluncem v zádech. Najdete tu zkrátka vše, co k ideální dovolené potřebujete.


„Celý koncept objektu je řešen harmonicky jak s citem jak pro architekturu, tak i maximální pohodlí pro hosty. Ubytování je zasazeno do malebné krajiny, se skvělou orientací ke světovým stranám a dostatečným bezpečným prostorem kolem. Jídlo od snídaně až po večeře bylo gastronomickou peckou. Doporučuji jak pro relaxační pobyty ve dvou, tak ji oázu pro výlety s dětmi.“


REZERVACE ZDE

Homutův statek

Mšeno – Sedlec 14, Kokořín, 277 35, Česká republika

Nechte za hlavou hektickou atmosféru všedních dní a přijeďte si odpočinout a načerpat novou energii. Sami nebo s celou rodinou propadněte kouzlu magického prostředí kokořinské přírody i srdečnému přístupu zdejšího personálu. S láskou a citem, původně hospodářské stavení majitelé přeměnili na útulný penzion a stejně přistupují ke všem dalším jednotlivostem — k péči o květiny a bylinky na zahradě, k přípravě sezónních menu kuchyně, k sestavování vinného lístku či ke každodenní nabídce malých svačinek pro vaše celodenní potěšení.

Homutův statek se nachází v Kokoříně a nabízí bar, zahradu, bezplatné Wi-Fi ve všech prostorách a rodinné pokoje.

Pro hosty ubytované v penzionu je připravena sezónní nabídku jídel a dezertů. Menu je sestaveno na tradičních receptech české kuchyně, na dobře známých chutích rodinných obědů a večeří. Při přípravě pokrmů se používají lokální suroviny nedalekých chovatelů a pěstitelů.

REZERVACE ZDE

Statek Luníkov 

 Luníkov 11, Žižice, 273 21, Česká republika

Nádherný statek nedaleko od Slaného, zhruba 30 minut od Prahy, uprostřed venkovského prostředí a přírody. Rozhodně vyzkoušejte jejich rustikální restauraci. Ráno si dopřejte jejich domácí buchty a kávu z nedaleké pražírny, ochutnejte domácí džemy, paštiky nebo maso naložené v bylinkách, které pro vás kuchař čerstvě natrhá.

Nechte si majiteli doporučit, kam vyrazit na pěší túru nebo kam si zajet na výlet na kole. Pokud si nepřivezete vlastní, samozřejmě vám kola půjčí. Vydat se tak můžete na zámek Nelahozeves, na ovocnou stezku blízko Slaného nebo třeba do Lázní Mšené. Máte rádi pohled z koňského sedla? Rádi vám zajistí projížďku v jezdeckém areálu Královický Dvůr, pouhých deset kilometrů od statku.

REZERVACE ZDE

Samota Hojšín 

Hojšín Hojšín 4, Neustupov, 257 86, Česká republika

Samotu najdete mezi lesy, loukami a rybníky. Je tam jen ona a příroda. Její čisté, moderní a svobodné pojetí vás okouzlí. Novostavba s detaily původního statku nabízí ubytování až pro 50 lidí. Velkorysé společné prostory, kuchyň s barem a krásné pokoje doplňuje famózní dětská herna přes dvě patra. Snídejte na terase nad rybníkem, děti nechte běhat na zahradě plné dobrodružství a užívejte si pohodu v přírodě. Z Prahy a Budějovic jste na Samotě za hodinku. Z Brna a Plzně za dvě.

REZERVACE ZDE

Yard Resort****

 Ke Tvrzi 7, Předboj, 250 72, Česká republika

V dojezdové vzdálenosti od Prahy, stojí bývalé hospodářské stavení, které majitelé proměnili v cíl golfistů, gastroturistů a všech, kteří touží po příjemném odpočinku od shonu všedních dní. Rekonstrukce proběhla nedávno, a tak je vše nové a pěkně voní dřevem. Místní restaurace má vysoké stropy s trámovím, na první pohled vás dostane wow efekt a prostor se vám hned zalíbí. Kavárna zase působí příjemným dojmem, když v krbu hoří oheň. Asi nejkrásnější pohled na okolí je na podzim, když z oken koukáte na barevné stromy.

Sportovci jistě ocení možnost zahrát si golf na místním šestijamkovém hřišti, začátečníkům pak poslouží tréninkové plochy. Pro ty, kdož do míče raději kopají, než jej odpalují holí, je tu hřiště na footgolf – hru, která je svým i pravidly golfu velmi podobná. Pro děti je zde dětské hřiště. V dojezdové vzdálenosti pak je zámek Mělník, Veltrusy a Loučeň, v létě v okolí najdete mnoho koupacích možností, včetně vyhlášeného jezera Lhota.

REZERVACE ZDE

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Transfer z letiště

Letenky