Pro vaši dovolenou v Itálii byste těžko hledali romantičtější místo, než jsou Benátky! Projíždět se na gondole mezi starými domy s pavlačemi, ze kterých seskakoval Casanova, je opravdu kouzelné. 

Hlavní dopravní spojení zajišťuje 4km dlouhý Velký kanál – Canal Grande. Pěší prohlídku Benátek můžete zahájit na náměstí svatého Marka a pokračovat k mostu Ponte di Rialto, kde kotví většina gondol. Itálie je zemí jídla, a proto si dopřejte romantickou večeři v jedné z mnoha útulných restaurací. Určitě ochutnejte benátské risotto nebo jakkoliv upravenou místní vyhlášenou zeleninu.

Pro prohlídku města doporučujeme brzké ranní a dopolední hodiny nebo s prohlídkou naopak počkat na večer. I tak ale budete muset počítat s tím, že ulice budou plné turistů, vyrážejících za noční zábavou.

Photo by Marc Vandecasteele on Unsplash

Nejlepším výchozím bodem pro prohlídku Benátek je Piazza San Marco (Náměstí svatého Marka). Ideální je přijet sem v brzkých dopoledních hodinách, protože kolem poledne už bývají u vchodů do zdejších památek dlouhé fronty. Úzké uličky vás z náměstí Piazza San Marco dovedou ke slavnému mostu Ponte di Rialto, který má po obou svých stranách obchody, v nich můžete nakoupit suvenýry. Mezi klasické suvenýry patří karnevalové masky.

LETENKY A TERMÍNY ZDE

Náhled na akci

  • Dostupnost tarifu je omezena
  • V ceně 1 ks příručního zavazadla do 5 kg(40cm x 20cm x 25cm)

Naše TOP aktivity ve městě

Zajistěte si předem vstupenky na největší atrakce v Benátkách. Vše online, okamžité potvrzení, bez čekání ve frontě a u vybraných aktivit i možnost zrušení zdarma.

Rezervace ubytování s možností storna zdarma

Booking.com

Do vyhledávacího pole můžete zadat město a datumy dle vlastní volby. Děkujeme, že si rezervujete ubytování přes náš portál.

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Vstupenky a výlety

Transfer z letiště

Letenky

Photo by Vincenzo Landino on Unsplash