V nabídce jsou nejlepší doporučované termíny na návštěvu Dubaje v listopadu a prosinci.

Pokud plánujete uniknout z podzimního Česka někam do tepla, máme pro Vás tip- odskočit si na pár dní do Dubaje, kde v tuto dobu zažijete teploty až 35°C. Moře je příjemně vyhřáté na 28°C a slunce je zaručeno.

Podívejte se na termíny ZDE

Dovolená za 9 430 Kč v plné sezóně

Myslíte, že dovolená v Arabských Emirátech musí být nutně velice drahá? I zde lze zažít pěknou dovolenou i za omezený rozpočet. Máme pro vás pár tipů co všechno se dá zažít a vidět v rámci omezeného rozpočtu.

Doprava po Dubaji

Základní balík nákladů je daný: letenka, transfer, hotel… V naší akci letenku seženete za 5 390 Kč, veřejná doprava je v Dubaji také levná: cesta autobusem do centra města vyjde na 3 AED (asi 20 Kč) a metro je za 6 AED (asi 40 Kč).

Doporučujčeme si pořídit tzv. Stříbrnou kartu, což je karta, na kterou si nabíjíte kredit. V ceně 25 AED je již započteno jízdné ve výši 19 AED. Všechny typy jízdenek si můžete zakoupit v kterékoli stanici metra či na hlavních autobusových zastávkách. V metru i v autobusech je zaveden tzv. systém „označování“ jízdenek, a to jak při vstupu, tak i při výstupu. Celková výše jízdného se odvíjí od počtu zón, které ujedete, a podle typu karty. Více informací k dopravě naleznete zde na webu www.rta.ae

Ubytování v Dubaji

Ubytování v Dubaji lze dělit podle ceny, lokality a samozřejmě kvality. Pěkný hotel za dobré peníze lze sehnat ve čtvrti Deira a Burj Dubai, jsou to staré části Dubaje, mají svou atmosféru a snadno se dostanete do moderního centra.

Luxus naopak najdete kolem Jumeirah, Dubai Marina nebo na palmovém ostrově.

Tip na ubytování: Hotel Al Khoory Atrium****

Al Khoory Atrium se nachází v srdci nového Dubaje, v těsné blízkosti Mall of the Emirates a centrální obchodní čtvrti. což z něj činí jednu z nejlepších možností pro obchodní cestující i hosty na dovolené.

Hotel nabízí snadný přístup ke kongresovému centru Dubai International a mezinárodnímu letišti v Dubaji. Stanice metra Sharaf DG se nachází v pěší vzdálenosti.

Pobyt na 5 nocí se snídaní vyjde lehce přes 8 tis. Kč pro dvě osoby. Výhodou je bazén na střeše, bohatá snídaně a parkování zdarma, pokud budete mít pronajatý vůz.

Cena pro osobu na 5 dní: 9 430 Kč

( letenka, doprava bus a uvedený hotel)

Podívejte se na další nabídky ubytování

Booking.com

Levné aktivity v Dubaji

Abra

Pokud budete cestovat mezi starými čtvrtěmi Deira a Bur Dubai, setkáte se s vodním taxi, tzv. abrou. Jedná se o malé loďky, které nabízí levnou a rychlou dopravu mezi čtvrtěmi. Jedno překročení řeky vás vyjde na pouhý 1 AED a jako bonus získáte nádherný výhled na město. Více informací naleznete na webu dubai-online.com.

Kam večer do baru?

Alkohol je v Dubaji velmi drahý a pivo v baru může vyjít i na 300 Kč. Zkuste si stáhnout aplikaci Guzzle App (App Store ZDE) , která vám otevře celou řadu slev v barech. Ženy mají často v barech alespoň první drink zdarma v rámci akcí „ladies night“.

Nejvyšší budova světa – Burj Khalifa

Jednou z nejzajímavějších atraktivit, kterou Dubaj nabízí, je možnost vyjet až na vrchol nejvyšší budovy světa Burj Khalifa (burj=věž a khalifa=současný vládce SAE). Měří 828 metrů a čítá 160 pater. Díky tomu budova pokořila několik rekordů. Kromě nejvyšší budovy tak drží primát také nejvýše položené vyhlídky, výtahem s nejdelší dojezdovou vzdáleností a další.

Ranní safari s čtyřkolkami, sandboardem a jízdou na velbloudech

Unikněte z shonu Dubaje a zažijte klid okolní pouště. Zdarma vás vyzvedneme v hotelu a poté vyjeďte vozem 4WD do divočiny. Čeká vás cesta do Pouště Lahbab, jízda na velbloudu, možnost si “zasurfovat” na písku a jízda na čtyřkolce (volitelné).

Ostatní aktivity v Dubaji naleznete ZDE

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Transfer z letiště