Využijte akce společnosti Air Malta na zpáteční letenku (přímý let) z Prahy v top prázdninové sezóně. Za tuto cenu bývají místa rychle vyprodány – neváhejte s rezervací.

V případě Malty rozhodně platí, že co je malé, to je pěkné. Tenhle ostrov ve Středozemním moři se vám bude líbit, pokud chcete hodně věcí vidět.

Není moc ostrovů ve Středozemním moři, které vám dokáží tolik nabídnout jako právě Malta. I když se jedná o nejmenší stát v Evropské unii, dokáže si získat každého. Rodiny ocení moře, krásné pláže a teplo, mladší ročníky nadchne bohatý noční život a starší si zamilují klid a krásu tohoto místa. Na každém rohu navíc potkáte mnoho historických skvostů a památek, které možná za jednu dovolenou ani nestihnete navštívit. To vše jen za 2,5 hodiny letu z Prahy.

Maltu mnoho turistů ignoruje zejména v porovnání s populárnějšími destinacemi, jako je Francie, Itálie, Španělsko či Chorvatsko. Zdejší dovolená by pro vás ale klidně mohla být splněným snem. Proč by neměla chybět na vašem cestovatelském seznamu a čím je tak výjimečná?


AKČNÍ LETENKY NA MALTU ZDE

Náhlad na akci 3.8 až 10.8. 2020

 • letenky s odletem z Prahy zde
 • 1 ks příručního zavazadla do 10 kg(55cm x 40cm x 20cm)
 • 1 ks příručního zavazadla do 2 kg(40cm x 30cm x 10cm)
 • počet míst omezen
 • Ostatní termíny: např. 3.8 až 10.8.2020
 • Odlety z Prahy: pondělí, středa a sobota
Rybářské loďky vypadají jako z pohádky.

Příklad dovolené letenka + hotel

St. Patrick’s Hotel****

Marina Street, XLN1150 Xlendi, Malta

 • odkaz ZDE
 • týdenní pobyt ( 7 nocí) se snídaní
 • na mořském pobřeží u zálivu Xlendi
 • klimatizované pokoje
 • restaurace s terasou s výhledem na moře
 • střešní terasa má lehátka a slunečníky

Letenka

2 386 Kč

Ubytování

10 770 Kč/os

Celkem

13 156 Kč

Varianta po nenáročné

Seaside Room

23 Triq il-Knisja, Msida, MSD 1534 Msida, Malta 

 • odkaz ZDE
 • týdenní pobyt ( 7 nocí)
 • 1 km od pláže
 • klimatizované pokoje
 • parkování zdarma

Letenka

2 386 Kč

Ubytování

4 941 Kč/os

Celkem

7 327 Kč


Pestrá historie dělá ostrov opravdu lákavým. Má řadu míst, která byste si neměli nechat ujít. První zmínky o Maltě se datují asi 5000 let před Kristem a z této doby se dochovaly megalitické stavby. Jaká civilizace je vytvořila se neví. Nejznámější se nacházejí na jižní straně ostrova, chrámy Tarxien a HagarQim. Strategická poloha místa lákala nejrůznější národy. Objevili se zde Féničané, Kartaginci, Arabové i Římané. Ostrov není tak velký, proto ho můžete klidně prozkoumat na vlastní pěst v pronajatém autě nebo pomocí veřejné dopravy. Všechna ta fascinující muzea a atrakce vám rozhodně nesmí uniknout.

Angličtina je druhým oficiálním jazykem Malty, takže si s ní bez problémů vystačíte. Jazyková bariéra bývá častou překážkou různých prázdninových destinací. A proč je tu angličtina tak rozvinutá? Dlouhou dobu bývala Malta součástí britského impéria (asi 160 let). Nezávislost získala v roce 1964. To formovalo obyvatele ostrova, a proto zde komunikace pro anglicky mluvící turisty není žádný problém. Maltština tu ale stále žije a je primárním jazykem obyvatelstva.

Podívejte se na ubytování s možností storna zdarma

Booking.com

Do vyhledávacího pole můžete zadat město a datumy dle vlastní volby. Děkujeme, že si rezervujete ubytování přes náš portál.

Ostrov Gozo a dokonalý klid

Malta není jen jeden ostrov, ale souostroví třech větších ostrovů a pak mnoha menších. Trvale obydlené jsou ale jen tři. Mezi ně patří hlavní ostrov Malta, Gozo na sever od Malty a nejmenší Comino, který leží mezi Gozem a Maltou a má asi tři stálé obyvatele a stejný počet kilometrů čtverečních.

Samotný ostrov Gozo je venkovský a klidný. Skvěle se hodí pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kdo se chtějí vyhnout přílišnému ruchu a mumraji. Navíc nabízí mnoho krásných pláží, výhledů na krajinu i atraktivní místa k navštívení, např. prehistorický chrám Ggantija či známá jeskyně Calypso.

Naše nejoblíbenější aktivity

Prozkoumejte ostrov Gozo na celodenním výletě. Navštivte baziliku Ta ‘Pinu a vydejte se do Cittadelly. Prohlédněte si ohromující pláže a místa světového dědictví UNESCO. Využijte 1 nebo 2denní jízdenku na hop-on hop-off bus. Užijte si slevy až 50% ve více než 150 zařízeních na Maltě. Užijte si přístup k některým z nejlepších turistických tras na ostrově, muzeím a aktivitám, včetně restaurací, vodních sportů a mnoha dalších.

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Vstupenky a výlety

Transfer z letiště

Letenky

Fotografie od uživatele bruce mars ze služby Pexels