Velikáni jako Puškin a Dostojevskij, paláce, parky, katedrály, památníky, muzea, široké prospekty, řeka Něva a bílé noci, které znamenají světlo 20 hodin denně. To je Petrohrad.

Společnost Smartwings nabízí z Prahy mnoho letů do Petrohradu v období od listopadu 2019 do konce měsíce června 2020. Poznejte toto jedinečné město buď během prodlouženého víkendu nebo delší návštěvy.

Pohádkové místo, které musíte poznat!

Říkají mu Benátky severu. Když do Petrohradu dorazíte třeba z Moskvy, máte pocit, že jste se ocitli v jiném světě. Najednou nejste obklopeni nekonečnými řadami paneláků, ale dýchne na vás historie. A tu má bývalé hlavní město Ruska opravdu bohatou.

Když se místních zeptáte, co stojí za to vidět v Petrohradě, každý vám bez zaváhání odpoví, že Petrodvorec. Někdejší rezidenci vládnoucí dynastie Romanovců nechal vybudovat Petr I., který se inspiroval zámkem ve Versailles. Chtěl v Rusku postavit ještě něco velkolepějšího a famóznějšího, než bylo sídlo francouzských králů.

Peterhof nebo též Petrodvorec – proslulý komplex paláců, fontán a parků asi 30 kilometrů od Petrohradu.

Petrodvorec stojí třicet kilometrů od Petrohradu a dostanete se tam buď lodí, nebo klasickou městskou hromadnou dopravou v podobě maršrutky, což je minibus, kam se vejde asi deset lidí . Vozidla se snadno proplétají v hustém provozu, jezdí často a jsou poměrně levné. Z Petrohradu vás svezení vyjde na zhruba dvacet korun. Cesta lodí stojí sice několikanásobně víc než maršrutka, ale zato vás proveze po Finském zálivu a poté po řece Něvě, která protéká Petrohradem. Konečná je potom přímo v centru města.

LETENKY A TERMÍNY ZDE

Náhled na akci

  • 1 ks příručního zavazadla do 8 kg(56cm x 45cm x 25cm)
  • počet míst omezen

Další místa k návštěvě

  • Zimní palác a Ermitáž
  • Něvský prospekt
  • Katedrála svatého Izáka
  • Vasiljevský ostrov
  • Petropavlovská pevnost
  • Bitevní křižník Aurora
  • Carské Selo (další ruské Versailles)

Podívejte se na ubytování s možností zrušení zdarma

Booking.com

Petrohrad se typickým ruským městům v mnmohém vymyká. V centru nenarazíte na paneláky, v ulicích je relativně čisto, díky kanálům protínajících město na vás doslova na každém rohu sálá romantická atmosféra. A navíc- v ruských městech si kavárenští povaleči moc neužijí. V Petrohradu je však kaváren a cukráren dost. Romantický výhled na kanály a historické budovy je v ceně.

Naše nejoblíbenější aktivity v Petrohradu

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Transfer z letiště

Letenky