Přinášíme vám přehled nejlepších světových muzeí, ať už se do světa vydáte sami nebo s námi…

Pokud se chystáte do zahraničí, určitě si udělejte průzkum místních muzeí. Nemusíte být zrovna milovníkem či fanouškem umění, ale například da Vinciho Monu Lisu nebo Rembrandtovu Noční hlídku si prostě nesmíte nechat ujít. 

Louvre: Za Monou Lisou i islámským uměním

Taky vás překvapilo, jak je obraz Mony Lisy malý?“ zeptala se kolegyně a otázka se stala pro tento obraz univerzální. Zarámovaná tvář ženy, kterou zná celý svět, má velikost pouhých 77 x 53 centimetrů a usmívá se zpoza neprůstřelného skla.

Mona Lisa sice mezi stovkami tisíc exponátů vyniká svou známostí, ale rozhodně není jediným důvodem vysoké návštěvnosti. Sbírky jsou rozšiřovány už po staletí, konkrétně od 5. září 1888, kdy bylo zákonem ustanoveno 7 muzejních oddělení.

Otevírací doba: pondělí až neděle 8.00–18.00, v úterý se zavírá v 17.30, ve středu a v pátek ve 21.45

Vstupenky do Louvre s přednostní vstupem

 • vyhněte se dlouhým frontám
 • tištěný nebo mobilní voucher
 • audio průvodce

AKČNÍ LETENKY DO PAŘÍŽE ZDE

Vatikánská muzea a Řím

Vatikánská muzea jsou jedním z největších muzejních komplexů na světě. Za svou obsáhlou sbírku umění vděčí zejména sbírkám papežů od počátku 16. století. 

Krom obsahu sbírek je samozřejmě úchvatná okázalá výzdoba jednotlivých sálů, kterých je na místě okolo 1400. Krom jednotlivých papežských muzeí tady najdeme i muzea egyptského či etruského umění, Galerii gobelínů nebo pokoje papeže Pia V.

Mezi nejpůsobivější sály patří krom Sixtinské kaple se slavnou Michelangelovou freskou zejména Sál neposkvrněného početí a Raffaelovy síně. Za zmínku stojí také Vatikánské zahrady, Papežské paláce nebo kolekce současného umění.

Otevírací doba: pondělí až sobota 9:00–18:00, poslední neděli v měsíci 9:00–14:00
Vstupné: 16 eur, děti do 6 let zdarma

Vyhrazené a přednostní vstupy do Svatopetrské baziliky a Sixtinské kaple

 • jsme autorizovaní prodejci
 • vyhněte se dlouhým frontám
 • tištěný nebo mobilní poukaz

AKČNÍ LETENKY DO ŘÍMA ZDE

Photo by Yeo Khee on Unsplash

Museo national de Prado (Madrid)

Fantastická a velmi vkusná sbírka umění v Madridském muzeu Prado je zásluhou španělské královské rodiny. 

Po celá staletí zde španělští panovníci přidávali další slavná a cenná díla do sbírky. Krom obrazů a soch muzeum vystavuje i fotografie, sbírky mincí a medailí a velké množství dekorativních předmětů

Za zmínku stojí zejména množství děl španělských malířů – Diega Velázquese, Francisca Goyi, El Greca a dalších. Samozřejmostí jsou pak sbírky evropského malířství, především díla holandských a italských mistrů. Mezi nejslavnější díla patří obraz Diega Valásqueze Dvorní dámy a Tři grácie Petera Paula Rubense.

Otevírací doba: pondělí až sobota 10:00–20:00, neděle a státní svátky 10:00–19:00
Vstupné: 15 EUR, zdarma každý den poslední dvě hodiny před ukončením otvírací doby

Vstupenky s přednostním vstupem

 • vyhněte se dlouhým frontám
 • tištěný nebo mobilní poukaz

AKČNÍ LETENKY DO MADRIDU ZDE

Ermitáž (Petrohrad): 3 miliony exponátů a umění ze Sibiře

Když Kateřina II. koupila roku 1764 první sbírku umění od německého obchodníka Johanna Ernsta Gotzkowského, určitě netušila, že položila základ k jedné z nejreprezentativnějších světových sbírek.

I přes sovětské čistky je dnes v Ermitáži uchováno přes tři miliony exponátů, na které se jezdí dívat milovníci umění celého světa. Vždy vidí ale jen zlomek z celkového bohatství, protože ani stovky sálů, jimiž muzeum disponuje, není schopno pojmout a vystavit vše.

Ve stínu nejznámějších expozic, kam bezesporu patří západní malířské umění (Svatý Sebastián od Tiziana, Madona s děťátkem od Raphaela, nebo Danae od stejného autora, proslavená tím, že na obraz nožem a kyselinou zaútočil vandal), se nenápadně krčí například sbírky prehistorického umění z oblasti Sibiře, jež si nechal sestavit Petr Veliký. Kde jinde by měly být k vidění vidět zlaté a stříbrné ozdoby pocházející z 4.–5. století př. n. l, než v Rusku?

Otevírací doba: úterý až neděle 10:30–18:00, ve středy prodloužena otevírací doba 10:30–21:00, v pondělky zavřeno

Vstupenky s možností storna zdarma

 • vyhněte se dlouhým frontám
 • možnost storna zdarma 24 hodin před začátkem aktivity
 • tištěný nebo mobilní poukaz

AKČNÍ LETENKY DO PETROHRADU ZDE

Rijksmuseum (Amsterdam): Rembrandtova Noční hlídka

Rijksmuseum alias Říšské muzeum najdete v muzejní čtvrti Amsterdamu, hned vedle Van Goghova muzea. Muzeum je největší a nejvýznamnější uměleckou institucí v Nizozemsku. Krom obrazů a soch tady návštěvníci uvidí užité umění, módu, zbraně a modely lodí nebo krásné doklady asijského umění.

Návštěvu si užijí zejména fanoušci holandských a vlámských malířů. Těšit se můžete na slavná jména jako Johannes Vermeer (Mlékařka), Rembrandt van Rijn (Noční hlídka) nebo Aelbert Cuyp.

Otevírací doba: od pondělí do neděle 9:00–17:00

Vstupenky s přednostním vstupem

 • vyhněte se dlouhým frontám
 • vstup do Rijksmuseum a Van Goghova muzea
 • tištěný nebo mobilní poukaz

AKČNÍ LETENKY DO AMSTERDAMU ZDE

Metropolitní muzeum umění v New Yorku: Umění indiánů

Jste-li milovník umění a v New Yorku minete Metropolitan Museum of Art, udělali jste poměrně zásadní chybu. „MET je pro New York totéž, co Louvre pro Paříž,“ hlásá muzeum s nemalou dávkou sebevědomí.

Vzhledem k historii porovnání poněkud pokulhává, nicméně se této instituci nedá upřít světová proslulost. Na první pohled to vypadá, že USA založené roku 1776 se nemohou pochlubit historickou sbírkou „svého“ umění, takže Američanům nabízejí historii evropskou či africkou.

Zajímá vás řecké či římské umění? Buďte vítáni. Rozhodli jste se poznat umění domorodých indiánů? Jste tady správně! Zvláštní sál má byzantská Evropa stejně jako gotika. Fotíte? Zdejší kolekce fotografií obsahuje 20 000 děl. Najít důvod, proč se Metropolitnímu muzeu vyhnout, dá opravdu práci. 

Otevírací doba: od neděle do čtvrtka 10:00–17:30, pátek a sobota prodloužená otvírací doba, 10:00–21:00

Vstupenky s přednostním vstupem

 • vyhněte se dlouhým frontám
 • vstup do Rijksmuseum a Van Goghova muzea
 • tištěný nebo mobilní poukaz

AKČNÍ LETENKY DO NEW YORKU ZDE

The Metropolitan Museum of Art. Main entrance exterior on Fifth Avenue.

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Transfer z letiště

Letenky