Naplánujte si Svátek všech shopaholiků” jménem výprodeje již nyní! Zpáteční letenky za pár stokorun jsou nyní v akci.

Do Londýna se jezdí nejen za památkami a artefaty v úžasných muzeích. Britská metropole je místo, kam se vyplatí přijet s poloprázdným kufrem a dopřát si někalikahodinový nebo víkendový shopping. S letenkou do Londýna můžete nakoupit výhodně oblečení, boty, sportovní vybavení, spodní prádlo za ceny od jedné libry.   

Bez debaty, Milano je jedním z měst z největší koncetrací obchodů na kilometr čtvereční. Miláňané si na hezké oblečení potrpí a i řidič tramvaje tu nosí značkové brýle, na hlavě perfektní sestřih a na nohách dokonale vyleštěné boty. Ale kde všechny tyhle věci v tom obrovském městě sehnat? Poradíme vám v textu níže!

Londýn – Zastávka číslo 1 na Oxford Street

Nemůžete přijet do Londýna na nákupy a nezavítat na slavnou Oxford Street. Připravte se na obrovský mumraj, luxusní péči pěstěných prodavaček i nefalšovanou “hrabárnu”. Potkáte tisíce lidí s papírovými nákupními taškami známých značek – Next, New Look, Debenhams, Dorothy Perkins, Top Shop, H&M, River Island, Jane Norman, La Senza, Karen Millen a mnohých dalších. Historie nakupování v těchto místech sahá až do 18. století a třeba obchodní dům Selfridges tady nabízí své zboží zákazníkům už přes sto let.

Jak se dostat na Oxford Street: Vystupte na stanici Oxford Cirkus, Marble Arch nebo Tottenham Court Road a odtud pěšky.

LETENKY A TERMÍNY DO LONDÝNA ZDE

Náhled na akci

 • dostupnost omezena
 • cena včetně osobního zavazadla s max. rozměry 40x20x25 cm
 • odlety z Prahy, Brna, Vídně a Bratislavy

Jízdenky Stansted Express ZDE

 • jednodenní jízdenka
 • vlak jede každých 15 minut
 • kód na voucheru jednoduše proměníte na jízdenku
 • lze zrušit zdarma

Zastávka číslo 2: Regents Street

Proč si nezajet pro spodní prádlo nebo parfém přímo do Londýna? Náš tip je Regents Street! Budete ale muset sáhnout hodně hluboko do peněženky. Slavnou Regents Street je ale dobré projít a sledovat kulturu prodeje. Péči o zákazníky věnují obchodní domy velkou péči. Kosmetiku vám u každého pultu pomůže vybrat speciálně vyškolená prodavačka. Za zmínku stojí i interiér obchodů nebo výzdoba výkladních skříní. Obchodní domy si na výzdobu zvou designéry, architekty a módní návrháře.

Doporučujeme navštívit například hračkářství Hamleys, připravte se na největší hračkářství na světě, které obsadilo šest plných pater! Zajímavý je i Apple Store, který byl na Regents Street otevřen v roce 2004 jako vůbec první v Evropě. 

Jak se dostat na Regents Street: Pokud chcete navštívit obě ulice zároveň, vystupte na stanici metra Oxford Circus.  

Dalšími oblíbenými místy pro nákupy jsou tržiště Camden Town a Portobello Road, kde najdete i ručně šité kousky a opravdové originály. Místní trhy navíc mají specifickou staroanglickou atmosféru, která vás pozve do minulosti velkoměsta.

Nejlepší obchody v Miláně

Nejvhodnější oblast pro nakupování se nazývá tzv: Quadrilateral, který je formovaný ulicemi Via Montenapoleone, Via Sant’Andrea, Via Monzani a Via della Spiga severně od katedrály Duomo přímo v centru města. Sídlí tu značky jako Armani, Dolce&Gabbana, Exté, Ferragamo, Gucci, Missoni, Prada, Trussardi, Valentino, Versace nebo Louis Vuitton.

Sice se i tady dá nakoupit za příznivější ceny než u nás, ale jestli jako já patříte mezi průměrně vydělávající, naberte v těchto uličkách jen inspiraci a pak zamiřte a potěšte se nákupy na i Via Torini a Corso Buenos Aires blízko centra.


Najdete tu výběr z konfekce klasických značek a v období výprodejů se tu lehce můžete obléct od hlavy k patě za směšnou sumu. Seznam a přesné adresy obchodů najdete na www.realshoppingitaly.com.

Outlety v Miláně

Outlety v Miláně frčí a jsou přecpané zbožím. V samém centru, na Via Montenapoleone 26, se nachází outlet D Magazine, ve kterém na vás čeká obrovské množství oblečení a doplňků především italských značek jako jsou Prada, Armani, Fendi. Jistě honosně znějící značky, ale za ceny pro normálního smrtelníka.

LETENKY A TERMÍNY DO MILÁNA ZDE

Další outletový obchod najdete Na Via Tazzoli 3 za vynikající ceny tu najdete doslova módní poklady. Na dvoupatrový outlet Il Salvagente můžete narazit v rezidenční čtvrti na Via Fratelli Bronzetti 16. Bývá přeplněn pánskou a dámskou módou různých luxusních značek, která se neustále obměňuje.

Pro další větší outletová centra budete muset zajet kousek od Milána, do města Legnano. Na Via Rossini 72 se nachází outlet značky Dolce&Gabbana

Náhled na akci s odletem z Brna

 • dostupnost omezena
 • cena včetně osobního zavazadla s max. rozměry 40x20x25 cm
 • odlety z Prahy, Brna, Vídně a Bratislavy
AEROPORTO

Jízdenka z letiště Bergamo ZDE

 • cena od 156 Kč
 • Autobusy z vlakového nádraží v Miláně na letiště Bergamo odjíždějí každých 15-30 minut od 4:15 do 20:25, 21:10, 21:35, 22:10 a 22:40
 • Autobusy z letiště Bergamo na vlakové nádraží v Miláně odjíždějí každých 15–30 minut od 7:15 do 0:15

Nabídky ubytování s možností storna zdarma v Londýně a Miláně

Booking.com
Booking.com

Do vyhledávacího pole můžete zadat město a datumy dle vlastní volby. Děkujeme, že si rezervujete ubytování přes náš portál.Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Transfer z letiště

Letenky