Lámete si hlavu kam s dětmi na podzim? Udělejte si výlet do Dánska- konkrétně do Legolandu v Billundu, kam se můžete podívat již od 662 Kč za zpáteční letenku.


Billund

Billund leží zhruba uprostřed Dánska či spíše Jutského poloostrova. Pro mnohé lidi je to město zcela neznámé, ale díky zajímavé poloze v jeho blízkosti vzniklo druhé největší letiště Dánska.

Další jeho výhodou se stalo narození Oleho Christiansena, zakladatele společnosti, která vyrábí stavebnici Lego. Logicky právě zde vznikl první Legoland.

Za vstupenky dáte pravděpodobně stejně jako za letenku. Základní vstupné je 379 dánských korun, asi 1 300 korun českých. Pokud si vstupenky koupíte s desetidenním předstihem, získáte desetiprocentní slevu.

Letenky do Billundu

Letecká společnost Ryanair nabízí levné letenky ze všech okolních letišť, včetně Prahy. Ceny začínají na několika stovkách a na podzim si lze tak udělat krásný rodinný výlet.

Nabízí se například termín 7.11 až 9.11. 2019 za 759 Kč.

Ve čtvrtek odletíte pohodlně v 11:05 dopoledne, ve 12:35 jste na místě a jelikož Legoland leží cca 10 minut od letiště můžete s dětmi ihned na prohlídku.

Zpáteční odlet je v sobotu až v 19:55, takže se lze naplánovat i sobotní program.

Aktuální ceny letenek do Billundu ZDE

*Prodej do aktualizace tarifu či vyprodání míst

Doprava: Letiště Billund (BLL) do Legolandu Billund

Doporučujeme jet autobusem z letiště Billund Lufthavn / Billund do Åstvej v Hotel Legoland, které trvá asi 8 min. Příjezd autobusem (linka 43) z letiště Billund Lufthavn / Billund do Legoland / Lalandia je nejlevnější možností a trvá přibližně 10 min. Cena je asi 28 až 45 DK.

Nejrychlejší způsob, jak se dostat z letiště Billund (BLL) na Legoland Billund, je taxi, kde cesta trvá 3 min. Zaplatíte asi 260 DK.

Pokud chcete mermomocí ušetřit 28 dánských korun, za půl hodiny to ujdete i pěšky.

Ubytování v okolí Legolandu

Při návštěvě Dánska se připravte se na vyšší cenovou hladinu.

Pokud chcete ubytování za rozumné peníze, doporučujeme ubytování mimo areál Legolandu. V mapce níže se můžete podívat na možnosti ubytování ve vámi zvoleném termínu.

Booking.com


Přes Billund do Dánska

Nemáte-li děti, nebo nejste-li nadšenci barevných kostiček, využijete levné letenky do Billundu spíše k cestování po Dánsku. Přímo z letiště jezdí do okolních měst několik autobusových linek.

Počítejte však s tím, že ježdění autobusem vás vyjde pravděpodobně dráž než letenka. Nejvzdálenějším městem, do kterého se dá jet přímo z Billundu, je Aarhus (linka 912X). Jízdné je na naše asi 550 korun. Asi na půl cesty (a půl ceny) je Horsens. K moři je nejblíže Vejle. Tam trvá jízda linkou 43 něco málo přes půl hodiny a zaplatíte 60 dánských korun.

Návštěvu Billundu určitě doporučujeme. Fanoušci Lega si přijdou na své a i ti, kteří pojmou toto město pouze jako cestovatelské dobrodružství, nebudou zklamáni.

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Vstupenky a výlety

Transfer z letiště

Letenky