Indonéský ostrov Bali, pro mnohé destinace snů. Ale co si vlastně pod oním magickým názvem představit? Co na něm lze nalézt za taková lákadla? Bali zdaleka není jen ostrovem nekonečných pláží. Vyžití slibuje různorodé podle toho, kam se zrovna vydáte.

Místo, které je z Prahy vzdálené 11 515 km, kde je stále teplo (až horko), jsou skvělí lidé, jako běloši budete všemi obdivování (pro Balijce jste prostě krásní, ať už vypadáte jakkoli), je zde několikanásobně levněji než u nás, dechberoucí příroda a krásné (většinou prázdné) pláže – to vše za last minute cenu 12 990 Kč s odletem z Prahy.

LETENKY A TERMÍNY ZDE

Indonésie je nejlidnatější muslimskou zemí. Ostrov Bali je však hinduistický, 95 % jeho obyvatel je příslušníky tohoto vyznání. Ostrované jsou velice zbožnými lidmi a berou své náboženství vážně. Jejich bohové a chrámy jsou všudypřítomné.

Říká se, že na ostrově je až na sto tisíc chrámů. Jsou všude, na rýžových terasách, na pobřeží, tržištích či na plážích. Utopené v džungli nebo hrdě stojící na útesech. Všechny náboženské chrámy na ostrově mají svůj účel.

Některé slouží k uctívání předků, ochránců lidí či mrtvých. Téměř každá rodina má doma svou malou, soukromou svatyni, kde uctívají své zemřelé předky. Hinduistické chrámy jsou jednoznačně jedním z největších lákadel návštěvy ostrova.

Podívejte se na zájezdy s CK od 19 471 Kč – Indonésie – Bali, Lombok, Sulawesi

Podívejte se na ubytování na Bali

Booking.com

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Vstupenky a výlety

Transfer z letiště

Letenky