Silvestr v Berlíně patří mezi největší silvestrovské oslavy na světě! Hlavní město Německa každoročně soupeří o tento titul s Londýnem, New Yorkem nebo brazilským Riem. Oslavy příchodu nového roku jsou v Berlíně megalomanské.

Mezi Braniborskou bránou a Sloupem vítězství se v centru města sejde až 1,5 milionu lidí! Po půlnoci se dvoukilometrová ulice promění v obrovský taneční parket. Na scéně nechybí pódia, světoznámé hudební kapely ani dlouhý a nákladný ohňostroj doprovázený hudbou.

Německá města mají dlouhou tradici vánočních trhů, které každoročně rozsvítí město právě až do posledního dne v roce. Pokud vám bude během silvestrovských oslav zima, můžete si koupit svařák v jednom ze stánků. Tradiční specialitou Berlína je curry wurst, což je na kolečka nakrájená a opečená klobása s curry a kečupem. Na oslavě v hlavním městě samozřejmě nemůže chybět německé pivo!

Tipy na ubytování v Berlíně

Apartmány
Pensiony
Hostely
Hotely

Obrázky jsou ilustrační. Ceny “od” jsou orientační a mohou se změnit.

Silvestrovská párty u Braniborské brány

Mezi Braniborskou bránou a Vítězným sloupem v Berlíně se slaví jedna z největších pouličních večírků v Evropě na Silvestra.

Silvestrovské oslavy se konají na dvoukilometrovém úseku „Straße des 17. Juni“ mezi Braniborskou bránou a sloupem vítězství. Festivalový program zahrnuje řadu živých hudebních představení, světelných a laserových show a DJ setů. Podél festivalového areálu nabízejí stánky s občerstvením občerstvení z celého světa.

Otevírací doba 2019/2020

Na silvestra (úterý), se prostor oslav otevře ve 14:00. Oficiální zábavní program začíná v 19 hodin. Ohňostroje očekávejte o půlnoci a oslava pokračuje až do 3:00 ráno nového roku.

Zúčastnění umělci 2019

Umělci na hlavní scéně v roce 2019 jsou mimo jiné: Mando Diao, East 17, Frank Zander, The Rasmus, Hermes House Band, Lotte, Kary Fay, Kerstin Ott, Brenner, Sonia Liebing, Orange Blue, Graham Candy, Howard Jones, Sarah Muldoon, Younotus a Vincent Gross.

Vstupné: Vstup je volný

Ubytování v Berlíně

Booking.com

Do vyhledávacího pole můžete zadat město a datumy dle vlastní volby. Děkujeme, že si rezervujete ubytování přes náš portál.

Naše TOP aktivity ve městě

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Vstupenky a výlety

Transfer z letiště

Letenky