Máte rádi pizzu, těstoviny, presso a zmrzku? Obdivujete mohutné a tajemné středověké katedrály? Fascinují vás obří fotbalové stadiony? Jste milovníky umění, líbí se vám opera či da Vinci?

Nebo na to vše kašlete a raději posilníte svou image džínami za dvacet éček a ohozem podle nejnovější světové (a tím myslím opravdu světové) módy? Pak si zaleťte na otočku na prodloužený víkend do Milána. 

Letenky do Milána od 386 Kč

Náhled na akci

  • dostupnost míst omezena
  •  1 ks příručního zavazadla (40cm x 20cm x 25cm)

Naše TOP aktivity v Miláně

Podívejte se do La Scala, do milánské katedráy a prozkoumejte všechny důležité atrakce ve městě.

Co určitě nevynechat

La Scala

Opera

Italská La Scala je ve světě opery velkým pojmem a už jen samotná návštěva divadla stojí za to. Lístky na představení jsou několik měsíců předem vyprodané (kupujte vždy online přes oficiální web), ale místo je možné navštívit i v rámci komentovaných prohlídek.

Aperitivo

Stravte večer jako praví Miláňané, tedy v baru s bohatým občerstvením, které je v ceně nápoje (aperitivo). Většina barů po městě během tzv. „happy hour“ nabízí občerstvení zdarma a leckdy se nejedná jen o směs bramborových lupínků a oliv, ale o bohatý bufet sestávající z těstovin, pizzy, malých sendvičů a spousty dalšího. Nejlepší atmosféru nabízí bary v okolí Navigli, vodních kanálů, kde nasajete tu pravou italskou atmosféru. Volbu baru necháme na vás.

Nákupy

Milán je rájem nákupů a na své si tu přijde opravdu každý. Návštěvníci s naditými peněženkami míří do luxusních obchodů v Quadrilatero d’Oro nacházející se mezi ulicemi Via Monte Napoleone, Della Spiga, Sant’Andrea a Manzoni. Turisté se skromnějšími požadavky si vystačí s nejznámější nákupní třídou Corso Vittorio Emanuele II, která je ohraničena náměstím Piazza San Babila a Piazza Duomo.

Nikdo by ovšem neměl vynechat legendární krytou galerii Galleria Vittorio Emanuele II.

Nejvíce obchodů s lidovými cenami naleznete na nejdelší nákupní třídě města Corso Como, kam se dostanete pěšky z Piazza San Babila. Milovníci vintage by měli zavítat na Corso di Porta Ticinese a pokračovat dále do malebné čtvrti Navigli, která je domovem malých obchůdků a bazarů. V okolí Milána se nachází outletová nákupní centra, do nichž se snadno dostanete předem objednanými autobusy.

Podívejte se na ubytování v Miláně

Booking.com

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Transfer z letiště

Letenky