Na Tři krále ve Španělsku vrcholí Vánoce a děti se v tento den těší na dárky. A na toto období máme zpáteční letenku do Madridu za 955 Kč.

Ve Španělsku nenosí dárky ani Ježíšek, ani Santa Claus. Děti si musí počkat až do 6. ledna, kdy podle tradice přijíždějí a přiváží dárky Los Tres Reyes Magos, tedy Tři králové, kteří hledají božské dítě. Šestý leden je tedy ve Španělsku jedním z nejdůležitějších a nejveselejších vánočních dnů. Děti den předem připraví boty se slámou a mrkví pro koně králů a následující ráno v nich najdou dárky.

Podle tradice jezdí v noci dům od domu Tři králové na velbloudech a dětem nechávají dárky v připravených botách. Večer děti připraví před dveře nebo na balkon vodu pro velbloudy, a jsou vzhůru do noci, zvědavé, jestli Tři krále uvidí. Většinou to ale nevyjde a tak jdou spát a ráno, když vstanou, najdou v botách dárky.

Nenechte si ujít vrchol vánočních oslav 5 ledna, kdy do španělských měst přijdou „tři králové z orientu“ různými způsoby – na lodích po moři, na velbloudech po zemi a na ostrovy přiletí vrtulníky. Tři králové pak procházejí městy v dlouhých a pestrobarevných průvodech s dlouhými karavanami alegorických vozů. Čekají na ně statisíce dětí i dospělých. 

TERMÍNY A LETENKY DO MARDIDU ZDE

Náhled na akci

  • dostupnost omezena
  • cena včetně osobního zavazadla s max. rozměry 40x20x25 cm
  • odlety ze všech okolních letišť

AKČNÍ LETENKY DO OSTATNÍCH ŠPANĚLSKÝCH MĚST ZDE

Večerní průvod je opravdu podívaná!

Nabídky ubytování v Madridu

Booking.com

Naše TOP aktivity v Madridu

Objevte umělecká díla s celodenní vstupenkou do madridského muzea Prado, navštivte vše podstatné s jízdenkou na Hop-On Hop-Off Bus Tour a užijte si flamenco show v restauraci, která kombinuje špičkový styl s tím nejlepším z flamenca.

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Vstupenky a výlety

Transfer z letiště

Letenky