Skupinové rezervace

Pokud letíte ve skupině 10 a více osob kontaktujte nás!

Výhody skupinových letenek

  • výhodnější platební podmínky– zaplatíte ihned pouze nevratnou zálohu.
  • výhodnější storno podmínky
  • v letadle sedíte společně
  • individuální podmínky podle počtu cestujících
  • konečný seznam cestujících můžete nahlásit krátce před odletem.
  • možnost měnit jména cestujících před vystavením letenky ZDARMA
  • garance stejné ceny pro všechny cestující
  • větší flexibilita při změně rezervace v průběhu její platnosti
  • jednodušší papírování.

Napište si o nabídku

Kontaktujte nás Služebka

Nejčastější otázky ohledně skupinových letenek

Jak je to s placením skupinových letenek?
Není nutná okamžitá úhrada plné sumy letenek. - Při skupinách se ve velké většině vyžaduje takzvaný depozit, tedy zálohová platba ve výšce 10 – 50 % z celkové ceny letenky. Podmínky a termíny plateb se vždy dohodnou po potvrzení skupiny u letecké společnosti. Pozor, pokud kupujete nízkonákladovou skupinovou letenku (např. od Ryanair), v tom případě je nutné uhradit celkovou cenu předem.
Musím znát předem jména cestujících?
Nezadáváte konkrétní jména cestujících.- Standardně si rezervaci letenky děláte přesně na jméno cestujících, kteří poletí. U skupinové rezervace se však v prvním kroku rezervuje jen konkrétní počet míst, jména se mohou doplnit později. Obvykle se nahlasují dva měsíce před odletem, pokud letecká společnost neurčí jinak.
Jak probíhají změny na letenkách?
Výhodou skupinových rezervací je, že před vystavením letenek je možné dělat změny ve jménech cestujících bezplatně. U klasických rezervací tato možnost nebývá. Letenky vždy rezervujete na konkrétní jméno a změna jména nebývá povolena. Ještě před vystavením skupinové letenky je možné změnit jméno pasažéra za jiného. Skupinové letenky se vystavují nejpozději 14 dní před odletem, doporučujeme však i větší časovou rezervu. U většiny leteckých společností, a také u Ryanairu je možnost změny jména na skupinové letence i po vystavení, avšak tato už bývá zpoplatněna!
Jak je vyřešeno sezení v letadle?
Skupina může sedět u sebe.- Máte možnost zvolit si sezení pro celou skupinu společně, ať už předem přes web-checkin nebo na letišti.
Mají skupinové letenky nějaké nevýhody?
Vyšší cena pro jednotlivce. - Cena v rámci skupinové letenky v průměru na osobu je o něco vyšší než u letenky jen pro jednotlivce. Je to způsobené tím, že každý let je rozdělen do několika cenových tarífů v rámci kapacity letadla. Pokud se tedy vyprodá najednou pro vás jako skupinu například 30 míst, tato cena je určena průměrem daných tarífů. Pokud zakoupíte letenku jen pro jednu osobu, bude mít cenu nižší, jelikož levnější tarif je ještě dostupný.
Proč si nekoupit samostatné letenky i pro skupinu?
Nedoporučujeme letenky rezervovat jako skrytou skupinu. Například cestuje vás 15 osob a vy si rozdělíte rezervaci na dvakrát, na 9 a 6 lidí. Může se totiž stát, že letecká společnost zruší část letu a navrhne první části jiné náhradní spojení než té druhé, protože nemá místo v náhradním spoji pro všechny a neví, že cestujete společně. Také se může stát, že skrytou skupinu odhalí letecká společnost ještě během rezervace a má právo takovou rezervaci zrušit.
Pobyty
Lety
Pojištění
Transfer