Malinká pouštní země na Blízkém východě bývá cestovateli opomíjena, přestože nabízí tisíce krás k poznávání.

Jedinečná kombinace nádherných výhledů, římských a biblických památek, dobrého jídla a hlavně nezapomenutelných pouští, kterou nikde jinde nenajdete. Jordánsko je bezpečná země, tak se nebojte a vyražte.

LETENKY A TERMÍNY DO AMMÁNU ZDE

Náhled na akci

  • dostupnost omezena
  • cena včetně osobního zavazadla s max. rozměry 40x20x25 cm
  • odlety z Prahy a Vídně

Skalní město Petra 

Petra je starodávné skalní město Nabatejců. Představuje archeologické naleziště, které je na seznamu UNESCO. Jde o jedno z nejatraktivnějších míst v zemi. Patří mezi novodobých sedm divů svět. Můžete ho také znát pod pojmem Mojžíšovo údolí. Takto ho označují Arabové.

Petra Treasury, Petra, Jordan

Mrtvé moře

Mrtvé moře je nejníže položeným místem planety. Nachází se v nadmořské výšce (v tomto případě spíš nížce) mínus 430 metrů nad mořem. K tomu si přidejte ještě neuvěřitelnou koncentraci soli. Mrtvé moře je tak slané, že v něm žádní živočichové nemají šanci přežít. Lidé se ale bát nemusí, těm koupačka neuškodí, ba naopak. Mrtvé moře vyléčí nejeden kožní problém. Jen si dejte pozor, aby se vám voda nedostala do očí, to by naopak zas nějaký ten problém způsobilo.

Naše nejprodávanější aktivity v Jordánsku

Udělejte si výlet k Mrtvému moři, prohlédněte si hlavní město Ammán a objevte fascinující historii Petry, jedné ze sedmi divů světa.

Nabídky ubytování v Ammánu

Booking.com

Vstup do země přes Jordan Pass

Většině cestovatelů se vyplatí jordánská turistická karta Jordan Pass. Jsou v ní zahrnuté vstupy do památek, archeologických nalezišť, muzeí, přírodních rezervací a několika desítek dalších atrakcí a vízum, pokud v Jordánsku zůstanete 4 dny (tedy minimálně 3 noci). V praxi to znamená, že i kdybyste v zemi strávili pouze tři noci a navštívili pouze Petru, je Jordan pass výhodnější, než si kupovat víza a vstup do skalního města Petra každé zvlášť. Výjimkou jsou děti do 12 let, které mají všude vstup zdarma.

Jordan pass si musíte pořídit ještě před vstupem do země na výše uvedeném odkazu a mít jej s sebou vytištěný. Karta existuje ve třech variantách. Za 70 JOD můžete strávit v Petře jeden den, za 75 dva dny a za 80 dinárů 3 dny po sobě. Kartu si můžete koupit až v ročním předstihu, ale sama o sobě je platná dva týdny od využití prvního vstupu. Jordan pass navíc umožňuje získání víz na všech hraničních přechodech zdarma, protože víza jsou již v ceně karty.

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Vstupenky a výlety

Transfer z letiště

Letenky