Během naší zimy je v Izraeli stále příjemné počasí. Vydejte se do Tel Avivu nebo jižního Eilatu. Eilat od 761 Kč a Tel Aviv od 1 488 Kč.

Izrael je země, která přitahuje turisty, rekreanty i poutníky různého náboženského vyznání. Lákají je starobylé památky i moderní architektura, muzea, luxusní restaurace, krásné dlouhé pláže, zábavní centra. Izrael je destinací, kde můžete prožít pěknou dovolenou a příjemně si odpočinout. Podmínky jsou zde totiž velmi příznivé. I v chladnější části roku se lze koupat v Rudém moři, kdy průměrná teplota vody je 20-22 °C .

Hladina Mrtvého moře je více než 400 metrů pod úrovní moře, obsahuje 6× více soli než voda v oceánu a vysoké procento dalších chloridů (hořečnatého, vápenatého, draselného), bromidů a jiných sloučenin, takže jeho voda je na dotek jemně mazlavá. Z těchto důvodů byste v ní marně hledali nějakého živočicha – až na pár mikrobů je voda skutečně „mrtvá“. To ale neznamená, že je škodlivá pro člověka. Pozitivní účinky na pokožku jsou prokazatelné, a proto také na pobřeží najdete několik ozdravoven a lázní.

Pobyt u Mrtvého moře není prospěšný jen pro tělo, ale i pro naše poznání. V okolí se nacházejí významné starověké památky: pozůstatky biblického města Jericha a pouštní pevnost Masada, kterou nechal vystavět judský král Herodes Veliký (73-4 př. n. l.).

LETENKY A TERMÍNY DO EILATU ZDE

Náhled na letenku do Eilatu

 • dostupnost míst omezena
 • 1 ks příručního zavazadla (40cm x 20cm x 25cm)
 • odlet z Bratislavy, Prahy a Vídně

LETENKY A TERMÍNY DO TEL AVIVU ZDE

Náhled na letenku do Tel Avivu

 • dostupnost míst omezena
 • 1 ks příručního zavazadla (40cm x 20cm x 25cm)
Yoqneam St 13, Tel Aviv-Yafo, Israel

Zásady koupání v Mrtvém moři

 • Do vody vstupujte opatrně. Lehnout si na vodu je možné i v malé hloubce a stejně je třeba postupovat i při odchodu.
 • Počítejte s tím, že vám voda bude vytlačovat nohy nahoru a ve větší hloubce se vám zřejmě nepodaří postavit. 
 • Vodu nechutnejte. Není dobrá a navíc si můžete zkomplikovat dovolenou zažívacími potížemi. Dávejte pozor, aby se vám nedostala do očí a pokud se tak stane, neodkladně postižené oko vypláchněte pod tekoucí vodou. 
 • Koupejte se jen v místech, kde jsou k dispozici sprchy. Po koupeli je třeba solný roztok opláchnout, protože po zaschnutí není právě příjemný a může způsobit podráždění pokožky. 
 • Doporučená délka koupele je 20 minut. Pokud tuto dobu překročíte, pamatujte i na to, že sluneční záření je zde poměrně intenzivní a je třeba chránit pokožku (zejména obličeje a ramen) před spálením.
 • Kromě vody působí na lidský organismus blahodárně také bahno Mrtvého moře. Lze ho zakoupit téměř na všech plážích. Naneste rovnoměrnou vrstvu na všechny části těla kromě obličeje, nechte zaschnout, poté omyjte. Bahno podporuje krevní oběh a pomáhá proti celulitídě. 

Podívejte se ubytování v oblasti

Booking.com

Do vyhledávacího pole můžete zadat město a datumy dle vlastní volby. Děkujeme, že si rezervujete ubytování přes náš portál.

Eilat – nejslunnější město v Izraeli

Eilat (hebrejsky Élat) leží při severním cípu Rudého moře u Akabského zálivuZe zdejšího přístavu lze vidět čtyři země najednou: Izrael, Jordánsko, Egypt a Saúdskou Arábii. Od oficiálního otevření letiště na počátku 60. let minulého století začalo toto nejjižnější město v Izraeli rychle růst a rozvíjet se, až se nakonec stalo nejoblíbenější turistickou destinací na pobřeží Rudého moře.

Slunce tu hřeje až 360 dní v roce. V červnu až září jsou průměrné teploty 30-40 °C. Ať je zima či léto, teplota moře se pohybuje v průměru okolo 20-26 °C. Jsou zde tedy ideální podmínky pro plavání, surfování či potápění.

Tel Aviv

Tel Aviv je moderním velkoměstem, které pulzuje životem, zvláště tím nočním. Město je považováno za ekonomické a kulturní centrum Izraele a jako v každém velkoměstě v něm najdete nepřeberné množství restaurací, kaváren, barů a nočních klubů. Turisté sem jezdí i za mořem, především pak na vyhlášenou pláž Tayelet.

Podívejte se ubytování v Tel Avivu

Booking.com

Do vyhledávacího pole můžete zadat město a datumy dle vlastní volby. Děkujeme, že si rezervujete ubytování přes náš portál.

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Transfer z letiště

Letenky