Vydejte se v únoru do letní Brazílie! Právě nyní máme akční letenku s odletem z Prahy za 11 590 Kč.

Fortaleza je přímořské město, které se nachází v severovýchodním regionu Brazílie. Je hlavním městem státu Ceará. Fortaleza má zhruba 2,5 milionu obyvatel a patří mezi významné přístavy. Toto město se pyšní statutem nejslunečnějšího města (je 900 kilometrů od rovníku) – je uváděno, že azurově modrá obloha je zde po 240 dnů. I díky tomu je Fortaleza jedno z nejvyhledávanějších turistických center v Brazílii. O Fortaleze se říká, že je to takové druhé Rio de Janeiro.

Ve Fortaleze žijí lidé s úsměvem, jsou nadšení z každého dne.

Večerní a noční život ve Fortaleze je velice rušný. Bary a diskotéky jsou otevřeny až do rána, ve kterých si může užít noc plnou hudby a tance. V městě není mnoho památek. Ve městě jsou typické budovy i mrakodrapy.

Akční cena letenky: Praha ⧟ Fortaleza 11 590 Kč (běžná cena: 16 000 Kč)

Podívejte se na nabídku dovolených: ceny začínají na 22 400 Kč za týdenní pobyt.

Krásné počasí po celý rok

V Brazílii panují přívětivé klimatické podmínky po celý rok. Léto trvá od listopadu do března. Občas se objeví drobný déšť, jenž přichází spíše ve večerních hodinách. Atlantický oceán, který omývá břehy Brazílie, je teplý, přičemž teplota moře neklesá pod 25 stupňů. A to zní lákavě.

Proč sem letět:

  • Užijte si krásné dunové pláže, které se táhnou po celé oblasti Fortaleza. Je také ideálním místem pro trénink jachtingových sportů, jako je kitesurfing.
  • Plážová oblast Do Futuro je skvělým místem na opalování během dne, ale ještě lepší je na večeři nebo na noční drink, což je nezbytná aktivita při výletu do Fortalezy.
  • Fortaleza je hlavním městem lidového a tanečního rytmu „forró“, který je výsledkem kombinace různých hudebních stylů a který potěší ty, kteří hledají zábavu a příležitostnou atmosféru pro svou dovolenou.
  • Divadlo José de Ceará a muzeum jsou dvě místa turistického a kulturního zájmu, která přitahují nejvíce návštěvníků města Fortaleza.
  • Pokud vás lákají aktivity mimo město a chcete být v kontaktu s přírodou, v blízkosti Fortaleza můžete navštívit národní park Ubajara. Jeho hlavní atrakcí je obrovská jeskyně, ke které se lze dostat lanovkou nebo pro ty, kteří jsou v lepší kondici, pěšky.

Rezervace ubytování s možností storna zdarma

Booking.com

Město pláží

Fortaleza se pyšní svými plážemi. Mezi nejznámější pláže patří zejména pláž budoucnosti– Praia do Futuro, což je více než šestnáctikilometrová pláž opět s jemným pískem. 

Zdejší pláže patří mezi nejkrásnější na světě.

Zlatavý písek, modrá, čistá voda, restaurace a bary na pláži a kvalitní služby. Další pláže – Praia de Jericoacoara, Praia de Canoa Quebrada, Praia de Cumbuco. Za návštěvu také stojí výlet do zábavního vodního parku na pláži Parto das Dunas, což je podle všeho největší zábavný park svého druhu na americkém kontinentu. 

Tip na výlet

Objevte pláž Jericoacoara, jednu z nejkrásnějších brazilských částí. Během celodenního výletu objevíte křišťálově čisté laguny a nádherné písečné duny za 1 031 Kč s vyzvednutím zdrama v hotelu.

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Vstupenky a výlety

Transfer z letiště

Letenky