Cesta vlakem nemusí být jen nudná povinnost, ale i zážitek jako hrom. Švýcaři to na svých alpských železnicích dovedli k dokonalosti.

Pro milovníky železnice, přírody a dobrodružství máme celodenní jízdenky na Berlina Express.

„Od ledovců k palmám“, hlásá slogan, kterým Švýcaři na vlak lákají. Nutno přiznat, že ledovce si zvlášť v zimě či na jaře v konkurenci dalších bíle zasněžených vrcholů člověk při rychlém průjezdu tolik neužije. Palmy najdeme až v úplném cíli a zrovna přehršel jich taky není. Ale jinak jako příměr k tomu, co můžete zažít na palubě šplhajícího alpského expresu, je zmíněná reklamní věta jistě pravdivá.

Bernina Express, to je především nablýskaný produkt Rhétské dráhy s panoramatickými okny, občerstvením a hlášením pro turisty, které dopředu upozorní na všechny pozoruhodnosti 144 kilometrů dlouhé horské železnice. Projíždí po tratích Albula a Bernina, za zhruba čtyři hodiny se ponoří do 55 tunelů, překoná 196 mostů.

Jen na úseku z Churu do nejvyššího bodu ve stanici Ospizio Bernina nastoupá přes 1600 výškových metrů – aby následně těžko uvěřitelných více než 1800 metrů sestoupal do italského Tirana.

Do regionálního vlaku Rhétské dráhy můžete s jednou jízdenkou nastoupit a vystoupit kolikrát chcete, trasu ale musíte projet během jednoho dne (konkrétní datum, kdy je jízdenka aktivována).

Proto se doporučuje samozřejmě vyrazit už ráno, ať toho stihnete co nejvíce.

Cesta legendárním vlakem Bernina Express na vrchol Alp do Sv. Mořice

Podívejte se ve videu, co na vás čeká na jedné z nejkrásnějších železničních tratí na světě

Potěšte sebe, nebo své blízké jízdenkou na červený Bernina Express a pokochejte se výhledem na okouzlující průsmyky, viadukty a zasněžené vrcholky švýcarských Alp.

POZOR! Aktivita bývá často vyprodána!

TERMÍNY A JÍZDENKY ZDE

Zahrnuje: Denní jízdenka Bernina Red Train z Tirana do St. Moritze a ze St. Moritzu zpět do Tirana

Co není zahrnuto: jídlo a pití, tipy a osobní výdaje

Pokud vám tento příspěvek připadá zajímavý, nezapomeňte ho sdílet s přáteli. 🙂

Bernina Express luxusním autobusem z Milána

Nabízíme i pohodlnější variantu se zpáteční dopravou luxusním autobusem z Milána.

TERMÍNY A JÍZDENKY S ODJEZDEM Z MILÁNA ZDE

Zahrnuje: Odjezd z Milána v 7.00, péče profesionálního průvodce, denní jízdenka Bernina Red Train z Tirana do St. Moritze a ze St. Moritzu zpět do Tirana. Nic neriskujete: Možnost zrušení zdarma až 24 hodin před zahájením aktivity

LETENKY DO MILÁNA ZDE

  • počet míst omezen
  • 1 ks příručního zavazadla do 5 kg(40cm x 20cm x 25cm)

Podívejte se na ubytování v Miláně

Booking.com

Do vyhledávacího pole můžete zadat město a datumy dle vlastní volby. Děkujeme, že si rezervujete ubytování přes náš portál.

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Transfer z letiště

Letenky