Saské Drážďany se chlubí jedním z nejproslulejších adventních trhů v Německu. A protože se sem před Vánoci obchodníci poprvé sjeli už v roce 1434, lze dřážďanské trhy označit za nejstarší adventní trhy v Německu.

Hlavní drážďanský trh provoněný svařeným vínem a praženými mandlemi se nazývá Striezelmarkt. Striezel je štola, tradiční vánoční pochoutka, která se v té nejlepší podobě vyrábí právě v Drážďanech.

Drážďany i Sasko mají svůj specifický způsob zahajování vánočních trhů. Tím není rozsvícení vánočního stromu, ale roztočení velké vánoční krušnohorské pyramidy.

Nejstarší německý vánoční trh, drážďanský Štrýclmarkt »Striezelmarkt«, byl zahájen ve středu. Po následujících 28 dní bude ve 230 vánočně vyzdobených stáncích probíhat vánoční prodej, a to až do Štědrého dne (24. prosince), kdy ve 14 hodin trh skončí. O druhé adventní sobotě (7. prosince 2019) se koná oblíbená Štolová slavnost, která každoročně přivítá desetitisíce lidí a mezi nimi i tisíce návštěvníků z Česka.

A věděli jste, že Štrýclmarkt má už šestým rokem svou vlastní měnu? Štrýclový tolar si můžete vyměnit ve vánočním turistickém infocentru přímo na Altmarktu. Tolary platí u všech 233 prodejců na Štrýclmarktu ve stejné hodnotě jako euro. Ale tolary jsou výhodnější, jelikož za jedenáct tolarů zaplatíte v infocentru pouze deset euro! Navíc můžete při platbě použít platební kartu.

Ubytování v Drážďanech

Booking.com

Do vyhledávacího pole můžete zadat město a datumy dle vlastní volby. Děkujeme, že si rezervujete ubytování přes náš portál.

Tipy na levné ubytování v Drážďanech

Apartmány
Pensiony
Hostely
Hotely

Obrázky jsou ilustrační. Ceny “od” jsou orientační a mohou se změnit.

Zajímavosti z programu

1. 12. 2019 – Slavnost perníku »Dresdner Pfefferkuchenfest«. Volba nové perníkové princezny

7.12.2019 – 26. Štolová slavnost »Dresdner Stollenfest« Po slavnostním průvodu historickým centrem města nakrojí na náměstí Altmarkt dvorní mistr pekařský a drážďanská štolová dívka obří štolu speciálním pro tento účel zhotoveným 12kilovým a 1,6 metrů dlouhým štolovým nožem a rozprodají ji návštěvníkům trhu. Největší událost adventních Drážďan! Na Štolovou slavnost přijíždí každoročně kolem 100 tisíc návštěvníků!

8.12.2019 – Slavnost »Dresdner Pflaumentoffelfest«. Program věnovaný historii kominíčka ze sušených švestek zvaného »Pflaumentoffel«. Zároveň tento den jsou otevřeny obchody (prodejní neděle).

14.12.2019 – Slavnost vánoční pyramidy »Pyramidenfest«. Postavičky a motivy 14 metrů vysoké krušnohorské pyramidy.

15.12.2019 – Drážďanská slavnost obloukového svícnu »Schwibbogenfest«. Ve středu pozornosti stojí tradice a obyčeje uměleckých řemeslníků z regionu.

22.12.2019 v kostele Kreuzkirche. Drážďanský den kostela Kreuzkirche

Vánoční brožura ke stažení

Drážďany pamatují každoročně na české návštěvníky vánočních trhů a přináší českou verzi oblíbené vánoční brožury. Ta je již nyní k dostání v obou drážďanských turistických infocentrech »Dresden Information«, a to v češtině, angličtině, němčině, ruštině a polštině.

Stáhněte si vánoční brožuru v češtině ZDE

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Vstupenky a výlety

Transfer z letiště

Letenky