Valentýn je za dveřmi a vy určitě přemýšlíte, čím překvapit svou drahou polovičku. Zážitky jsou k nezaplacení a zůstávají v našich vzpomínkách po celý život. Co takhle naplánovat romantický víkend?


Valentýnský víkend se blíží a pokud ještě nemáte plány, kam si spolu zaletíte jste tu správně. Přinášíme 5 tipů, kam na romantický víkend v Evropě.

Paříž

Zdá se to být trochu klišé, ale celá Francie je synonymem romantiky, lásky a módy. Zvolit Paříž jako valentýnskou destinaci je rozhodně trefa do černého. Dopřejte si se svou polovičkou sklenku dobrého vína na břehu Seiny nebo se projděte ruku v ruce pod impozantní Eiffelovkou. Pokud chcete svou polovičku odzbrojit, rozhodně ji vezměte do části zvané Montmartre.

Zamilované letenky do Paříže zde

Benátky

V únorovém veselí masopustů a maškarních plesů nesmíme zapomenout na Benátky. Za masopustní maskou se v něm totiž skrývá jedno z nejromantičtějších měst Itálie. Gondoliéři, srdcervoucí italské árie, vynikající víno a restaurace, které vás svou vůní budou lákat na každém kroku. Nezapomeňte se zastavit na náměstí Svatého Marka!

Zamilované letenky do Benátek zde

Budapešť

Hlavní město Maďarska je na první pohled docela podobné Praze. Na druhý pohled však zjistíte, že je maďarská metropole daleko temperamentnější. Za ohnivost tohoto města i samotných Maďarů mohou jejich pálivé pokrmy, jimiž jsou proslulí. Žár divoké Budapešti doporučujeme zažehnat sladkým tokajským vínem.

Zamilované letenky do Budapeště zde

Londýn

V Londýně se skvěle nakupuje, kulturní život téměř nikdy nespí a kde jinde se ti poštěstí potkat na ulici Hugha Granta nebo Emmu Watson? Britská perla mezi městy vůbec není tak chladná a neosobní, jak se o ní traduje. Londýn je velmi „přítulné“ místo oplývající skvělými kavárnami, restauracemi a kluby. Okouzlete svou polovičku nezapomenutelnými výhledy na panoramata Londýna třeba během valentýnské večeře.

Zamilované letenky do Londýna zde

Barcelona

Dalším skvělým tipem na dárek k Valentýnu 2020 je romantický zájezd do perly Středomoří – Barcelony. Srdce Katalánska s jedinečnou architekturou geniálního Gaudího vás i vaši lásku okouzlí svými pamětihodnostmi, romantickými nábřežími, krásnými plážemi i pulzující atmosférou města, které nikdy nespí.

Zamilované letenky do Barcelony zde

Bonus navíc: Praha

Abyste zažili romantický víkend, nemusíte nutně vytáhnout paty z Česka. Praha bývá obecně označována jako jedno z nejkrásnějších měst na světě. Tak proč neslavit Valentýna zrovna tady? Praha je sama o sobě srdce Evropy, matka měst. Co možná nevíš, je, že historické centrum Prahy bylo uvedeno na seznam UNESCO v roce 1992 a se svými 866 hektary je na seznamu také největším.

Tipy na levné ubytování v Praze

Booking.com

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Vstupenky a výlety

Transfer z letiště

Letenky

Photo by Pablo Merchán Montes on Unsplash